Książki J.R.R. Tolkiena jako prezent dla faceta na każdą okazję

Wielu mężczyzn interesuje się tematyką science fiction i fantasy. W ostatnich latach w kinach i na małym ekranie pojawiało się wiele produkcji nawiązujących do literatury, w tym książek Johna Ronalda Reuela Tolkiena. W związku z tym doskonały prezent dla faceta to seria książek “Władca Pierścieni” lub “Hobbit”. Pozwalają one przypomnieć sobie dzieciństwo i tradycyjne ważne w życiu wartości, takie jak przyjaźń, honor czy wierność.

Refleksja o życiu i naturze ludzi

J.R.R. Tolkien chciał stworzyć mitologię, która będzie ważna dla jego rodaków. Bohaterowie przedstawieni w jego książkach często nie mają jednoznacznych motywacji działania, zawsze jednak odgrywają ważną rolę w fikcyjnym świecie Śródziemia. Reprezentują ludzkie zalety, jak również wady i słabości. Można się z nimi identyfikować, jak również może być to pretekst do refleksji na temat życia i znaczenia naszych codziennych działań. W tym sensie książki takie jak “Władca Pierścieni” są skarbnicą wiedzy na temat natury człowieka.

Wartości ważne w codziennym życiu

Warto też zwrócić uwagę, że dzieła J.R.R. Tolkiena opierają się na tradycyjnych wartościach, które w wielu miejscach na świecie przestają mieć pierwszorzędne znaczenie. Wiele osób chce je kultywować i w szczególności dotyczy to mężczyzn poddanych ciągłej presji ze strony otoczenia. Książki skupiające się na roli mężczyzny dla rodziny i przyjaciół to doskonały prezent dla faceta niezależnie od okazji. W sklepach można kupić kolekcjonerskie wydania opatrzone pięknymi ilustracjami i komentarzami sprawiającymi, że lektura jest prawdziwą przyjemnością i pozostaje w pamięci na wiele lat. 

“Władca Pierścieni” i “Hobbit” może być też wstępem do poznawania innych dzieł literackich J.R.R. Tolkiena. Dzięki nim można zanurzyć się w fikcyjnym świecie, który wydaje się realny i wiarygodny, mimo że książki te pisane były ponad pół wieku temu. Wkład autora w światową kulturę jest niezaprzeczany i warto poznać wszystkie historie, które zostały przeniesione na ekran. Jest to wspaniała przygoda i lektura nie tylko na jesienno-zimowe wieczory.

About the Author

You may also like these