Jak znaleźć dobry prezent dla faceta zainteresowanego technologią?

Każdy mężczyzna powinien mieć hobby, dzięki któremu czuje się spełniony. W wielu przypadkach zainteresowania koncentrują się wokół nowoczesnych technologii. Mają one niezaprzeczalny potencjał, ale ich używanie niesie także realne zagrożenia. Można o nich przeczytać w książce Gojko Adzica pod tytułem “Człowiek vs Komputer”. Jest to doskonały prezent dla faceta, który nie wyobraża sobie życia bez laptopa, smartfona i wszędzie dostępnego Internetu.

Korzyści i zagrożenia nowoczesnych rozwiązań

“Człowiek vs Komputer” to książka opowiadająca o ludziach, którzy nadmiernie zaufali komputerom. Dowiemy się z niej, między innymi, w jaki sposób można sobie zaszkodzić poprzez stworzenie zbyt prostego hasła do konta w sieci i jak działają promocje polegające na oferowaniu darmowych usług. Autor zwraca uwagę, że jesteśmy coraz bardziej uzależnieni od technologii oraz w jaki sposób możemy minimalizować skutki problemów wynikających ze stałego korzystania z usług w Internecie.

Wpływ komputerów na codzienne życie ludzi

Gojko Adzic przekonuje, że ludzie są na bieżąco śledzeni i kategoryzowani przez oprogramowanie mające na celu przekonanie do zakupu nowego produktu lub skorzystania z usług konkretnej firmy. W tym świecie wiele osób nie potrafi radzić sobie z natłokiem informacyjnym. Systemy informatyczne mają zasadniczy wpływ na nasze życie i wiele z nich działa automatycznie. Co zrobić w sytuacji, gdy popełniają błędy? Tą tematyką zajmuje się właśnie książka “Człowiek vs Komputer”.

Ciekawe spojrzenie na informatykę i Internet

Autora trzeba docenić z uwagi na nietypowy sposób podejścia do tematu technologii. Może to budzić zdziwienie lub zaciekawienie, ale raczej nie pozostanie bez komentarza. Dlatego książka Gojko Adzica jest bardzo dobrym pomysłem na prezent dla faceta w najlepszych cenach, niezależnie od charakteru jego pracy i sposobu spędzania kolejnych dni. Z technologią mamy do czynienia na co dzień, czy tego chcemy, czy nie. Dlatego warto wiedzieć, gdzie mogą pojawić się problemy i  jak sobie z nimi skutecznie radzić. 

About the Author

You may also like these